Istnienie nietolerancji pokarmowej jako jednostki chorobowej jest w środowisku medycznym przyjmowana bez zastrzeżeń. W przypadku podejrzenia nietolerancji pokarmowej lekarze zalecają prowadzenie dzienniczka pokarmowego oraz eliminację wybranych produktów z diety. Jednak takie leczenie nastawione jest na działania próbne, które nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat i wymagają zarówno od pacjenta jak i lekarza dużej determinacji, a także wysokiego poziomu współpracy przy długotrwałej diecie eliminacyjnej. Jednym ze sposobów reakcji organizmu na substancje szkodliwe jest wytwarzanie przeciwciał, które wykrywa test na nietolerancję pokarmową FoodDetective.IMG_0529

Przy pomocy niewielkiej próbki krwi pobranej z opuszka palca, test wykrywa pokarmy powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG na dany produkt. Podstawowe badanie wykrywa nietolerancję na 59 produktach m.in. mleko krowie, różne rodzaje zbóż, mięsa, warzyw i owoców, drożdże, różne odmiany orzechów. Test trwa zaledwie 40min i jest bezbolesny. Wraz z wynikiem pacjent otrzymuje książeczkę na temat wymienionych w teście produktów.

Test wykonujemy dorosłym, oraz dzieciom już od ósmego miesiąca życia!

Produkty w teście FoodDetective:

owies mleko krowie kapusta kako
pszenica jajka marchew jabłka
ryż kurczak por czarna porzeczka
kukurydza jajka ziemniaki oliwki
żyto jagnięcina seler pomarańcze i cytryny
pszenica durum wołowina ogórki truskawki
gluten wieprzowina papryka* pomidory
migdały ryby białe* rośliny strączkowe* imbir
orzech brazylijski ryby słodkowodne* grejpfrut czosnek
orzech nerkowca tuńczyk melony* grzyby
herbata skorupiaki* orzeszki ziemne drożdże
orzech włoski brokuły soja

Test i co dalej?20170720-_MG_6000 Po zrobieniu testu na 59 antygenów zalecamy naszym Pacjentom wizytę dietetyczną, szczególnie w tych przypadkach, gdzie Pacjent styka się pierwszy raz z dietą eliminacyjną. Na początku wizyty pobieramy Pacjentowi krew, w czasie wywoływania testu odbywa się wstępny wywiad dietetyczny: pomiar składu ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody, ilość tłuszczu trzewnego), ustalenie nawyków żywieniowych, opracowanie celu dietetycznego. Po 40 minutach Pacjent otrzymuje wynik testu i dalsza część konsultacji odbywa się pod kątem opisu wyniku i diety eliminacyjnej (jakie produkty należy wykluczyć, czym je zastąpić i w jakim pożywieniu potencjalnie możemy spotkać nietolerowane pożywienie).

Pakiet promocyjny: test 59 produktów+ wizyta dietetyczna 550 pln