Hydrokolonoterapia, czyli płukanie jelita grubego, to nowoczesna, bezpieczna i skuteczna terapia oczyszczania organizmu. Zabieg ten polega na pozbyciu się z organizmu trujących toksyn i złogów (bezwartościowych stwardniałych resztek pokarmowych i mas kałowych nagromadzonych w świetle okrężnicy) magazynowanych przez lata w naszym jelicie. Dzięki łagodnemu i bezpiecznemu wprowadzeniu przefiltrowanej wody do jelita grubego, hydrokolonoterapia w środowisku medycznym uznawana jest za naturalny sposób zapobiegania stanom chorobowym, które zakłócają normalne funkcje jelita grubego.

Za pomocą nowoczesnej aparatury i specjalnie wyszkolonego personelu medycznego (lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta) do jelita wprowadza się ogrzaną i przefiltrowaną wodę pod odpowiednim bezpiecznym ciśnieniem, wówczas kamienie kałowe zostają rozmiękczone i wraz z ruchami jelita zostają usunięte w czasie trwania zabiegu.

Płukanie jelita grubego jest niezwykle skuteczną metodą pozwalającą w sposób higieniczny, pozbawiony doznań zapachowych i bezbolesny usunąć nagromadzone w jelicie grubym złogi kałowe, pasożyty, drożdżaki, grzyby, pleśnie, trujące pozostałości przemiany materii, resztki pokarmowe oraz nadmiar śluzu i gazy.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi? Bo zdrowe i czyste jelito jest podstawą zdrowego organizmu. Usunięcie niestrawionych resztek pokarmowych oraz innych produktów ubocznych przemiany materii jest tak samo ważne, jak prawidłowy proces trawienia i wchłaniania pożywienia. Zbyt długie zaleganie mas kałowych w układzie pokarmowym prowadzi do ich fermentacji, gnicia, namnożenia bakterii i ostatecznie zwiększenia ilości toksyn przenikających do krwiobiegu (samo zatruwanie własnego organizmu).

Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii w gabinecie PURE-MED?fullsizerender11

Przede wszystkim osoby wykonujące zabieg w naszym gabinecie to pielęgniarki i fizjoterapeutki, absolwentki uniwersytetu medycznego w Łodzi i Warszawie. Dodatkowo posiadają certyfikat ukończenia kursu, który uprawnia do obsługi sprzętu do hydrokolonoterapii i wykonywania zabiegu.  Odbyty przez nasz personel kurs spełnia wszystkie wymogi międzynarodowego stowarzyszenia hydrokolonoterapii I-ACT International Association Colonhydrotherapy. Zabiegi wykonujemy metodą ciśnieniową i bezciśnieniową. Dobór metody uzależniony jest od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz od przeprowadzonego wcześniej wywiadu i kwalifikacji do zabiegu przez osobę wykonującą zabieg.

Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie zabiegowym połączonym z łazienką i przebieralnią. Do hydrokolonoterapii używamy tylko jednorazowego sprzętu medycznego i jednorazowej odzieży medycznej. Po każdym zabiegu gabinet oraz łazienka poddawane są dezynfekcji, sprzęt zostaje wymieniony na jednorazowy, a maszyna czyszczona płynem dezynfekującym sprzęt medyczny od środka i od zewnątrz.

Maszyna używana do zabiegu hydrokolonoterapii to sprzęt o najwyższej jakości, z certyfikatem I-ACT, w skład którego wchodzi: zegar pokazujący ciśnienie w jelicie grubym w czasie zabiegu, kontrolowany przez osobę wykonującą zabieg,  zegar z temperaturą wody, która w czasie zabiegu powinna oscylować między 37 a 38 C, zegar odmierzający czas zabiegu, flowmeter wskazujący na aktualne ciśnienie przepływu wody, 2 filtry i lampę UV, które oczyszczają wodę podawaną do jelita grubego i dają gwarancję pełnej destylacji. Nasza maszyna posiada również system samoczyszczenia i dezynfekcji.

Zabieg polecany jest wszystkim osobom dorosłym. Przetworzona chemicznie żywność, brak ruchu, niestaranne dobieranie i przygotowywanie posiłków skutkują zaleganiem mas kałowych niemal u każdego człowieka. Bezpośrednim wskazaniem do zabiegu jest również nadwaga i otyłość.

  Gabinet PURE-MED jest jednym z niewielu gabinetów hydrokolonoterapii w Polsce, który posiada certyfikat na wykonywanie zabiegu oraz obsługę aparatury.