Nie od dziś wiadomo, jak dużym problemem jest otyłość w śród dzieci. W naszym centrum przyjmuje dietetyk dziecięcy, który odpowie na każde nurtujące pytanie. Konsultacja dietetyczna przy udziale rodziców ma na celu uświadomienie danej sytuacji, naukę zdrowych nawyków żywieniowych oraz znalezienie przyczyny problemów dietetycznych naszego dziecka. W czasie konsultacji dzieci są ważone, mierzone, dietetyk sprawdza procentowy skład ich ciała (zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej, ilość wody w organizmie). Po konsultacji pacjent otrzymuje do domu podstawowe wskazówki dietetyczne, dostosowane indywidualnie do potrzeb dziecka oraz książeczkę dla dzieci na temat zdrowego żywienia.

W naszej poradni dietetycy układają dla naszych małych pacjentów indywidualne plany żywieniowe i diety na 7 dni, 2 tygodnie i miesiąc, uwzględniając nawyki żywieniowe w domu oraz w szkole.

Zachęcamy również do skorzystania z testu na nietolerancję pokarmową FoodDetective, który można wykonywać już od ósmego miesiąca życia! Nietolerancja pokarmowa u dzieci może być przyczyną nie tylko nadwagi, ale również problemów z koncentracją, bólami głowy, częstymi infekcjami. Test jest bezbolesny, wystarczy kilka kropli krwi z opuszka palca, a po 40 min. będziemy mieli już wynik!

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni dietetycznej dla dzieci.