Hydrokolonoterapia to zabieg wykonywany przez pielęgniarki lub rehabilitantów w gabinecie medycznym. Pacjent ubrany jest w jednorazową odzież medyczną. Na początku zabiegu kładzie się na lewym boku, a następnie na plecach z lekko ugiętymi nogami. Podczas terapii oczyszczania jelita do odbytu wprowadza się specjalną plastikową rurkę jednorazowego użytku, pokrytą specjalnym żelem ze środkiem znieczulającym, dzięki czemu pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu. Z drugiej strony rurkę podłącza się do specjalnego ciśnieniowego urządzenia do hydrokolonoterapii, które posiada wskaźnik ciśnienia, temperatury wody oraz podświetlany wizjer, w którym w każdej chwili można obejrzeć usuwane z jelita złogi. Aparatura podłączona jest do kanalizacji miejskiej, więc pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z procesem wydalniczym.

Prawidłowo wykonany zabieg to delikatne przepłukanie okrężnicy ciepłą, przefiltrowaną i zdezynfekowaną wodą, tak by podczas jednorazowego napełnienia jelita nie znajdowała się w nim więcej niż 3 litry wody.

Przed każdym zabiegiem pacjent ma mierzone ciśnienie krwi.

Po kilku zabiegach z serii woda dociera do najwyższych partii jelita grubego, co ostatecznie pozwala na oczyszczenie całej jego długości i pozbyciu się wszelkich złogów. Czas trwania zabiegu nie powinien przekraczać 45 minut.

Zabieg wykonywany jest przez przez nasz profesjonalny personel medyczny, w pokoju zabiegowym połączonym wraz z toaletą, w centrum promocji zdrowia PURE-MED.